Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

1 maji

Braçe takon punëtorët në DITËN e tyre: Mezi pres të firmos pagën minimale 400 mijë lekë

Zv.kryeministri Erion Braçe me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës ka publikuar foto me disa punëtorë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se...

Plasi “grushti” se kush do të qëndronte para monitorit, procedohen penalisht tre vëzhguesit e “1 Majit” (EMRAT)

Tre vëzhguesit të VNV nr. 30, te shkolla “1 Maji” janë procededuar penalisht pas sherrit që ndodhi mbrëmjen e djeshme në këtë qendrën e...

Ilirjan Celibashi i KQZ largon të gjithë vëzhguesit e “1 Majit”: Për shkak të sherrit, do zëvendësohen me të rinj

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi thotë se të gjithë vëzhguesit e qendrës së numërimit të votave te “1 Maji”, ku në orët e vona të mbrëmjes...

Sot dita e punëtorëve, Dorian Teliti: Le të fillojë ‘Parada’ e papunësisë

Shefi i kabinetit në PD, Dorian Teliti, sot në ditën e punëtorëve, 1 maj, denoncon humbjen e rrogave për 31 mijë kryefamiljarë që siç...

‘1 MAJI’, në Shqipëri festohet por në botë protestohet, si lindi dhe çfarë simbolizon

Në shumë vende të botës përkujtohet 1 Maji, që njihet si Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve. Në Shqipëri "1 Maji" festohet, ndërsa...

1 Maji i ‘Heronjve të Heshtur’, falë të cilëve Shqipëria po lufton dhe po fiton (VIDEO)

1 Maji është Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve, që i referohet kujtimit të protestave të punëtorëve që synonin të reduktonin orarin e punës në 8...

Rama tregon se çfarë do të ndodhë nesër për 1 Majin: Nuk do të ketë mbyllje, zgjerimi i zonave të gjelbërta…

Kryeminsitri Edi Rama me anë të një postimi në facebook ka njoftuar se dita e nesërme, 1 Maji do të jetë njësoj si të...

Petrit Vasili: Me këtë ritëm, Edi Rama do e çojë papunësinë në minus zero përqind

Ish-deputeti Petrit Vasili ironizon deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha sot se papunësia në Shqipëri është ulur me 6 për qind. ...

Të drejtat e punëtorëve, 1 Maji i gjen sindikatat sërish të përçara

Në ditën ndërkombëtare të punëtorëve, 1 Maji i gjen sindikatat shqiptare sërish të përçara. I ftuar në emisionin "KafeIN", gjatë një...

Lakuriq në det… ja si festohet 1 Maji në botë (FOTO +16)

1 Maji është një ditë që festohet në mënyra të ndryshme në të gjithë botën. Disa studentë në Skoci e kanë...

Lajmet e fundit