Hapësire reklamuese

Politikë

Tabaku takim për integrimin me ambasadorin e BE: Duhen ndryshime të prekshme

Shkruar nga Newsbomb
Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka zhvilluar një takim me ambasadorin e ri të Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato. Tabaku e ka zbardhur takimin me një postim në X (ish-Twitter). Ky është takimi i parë i Tabakut me ambasadorin e ri të BE në Shqipëri. Ajo shkruan se theksoi nevojën urgjente për dialog dhe reforma. Në postimin e saj, deputetja thotë se si opozitë, PD po kërkon transparencë, luftë ndaj korrupsionit dhe balanca të forta në Parlament. Ndërsa thekson se tashmë ka ardhur koha që “procesi i integrimit të Shqipërisë të ofrojë ndryshime të prekshme.” “Theksova nevojën urgjente për dialog & reforma. Si opozitë, ne po kërkojmë transparencë, luftë korrupsionit dhe kërkojmë kontrolle dhe balanca më të forta nga parlament. Koha që procesi i integrimit të Shqipërisë të ofrojë ndryshime të prekshme.” Deputetja e PD, Jorida Tabaku dhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese