Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tabaku: PD ka zgjidhjen e duhur për ekonominë, qytetarët nuk do mbeten kafeneve të japin rryshfet të hyjnë në punë

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetja e opozitës, Jorida Tabaku, në një deklaratë për mediat ka folur mbi zgjidhjen që do të ofrojë Partia Demokratike për ekonominë.

Sipas Tabakut, PD ka zgjidhjen e duhur për rritjen ekonomike, përmes taksave të ulta, tregut dhe konkurrencës së lirë.

‘PD do tu qytetarëve ofrojë taksa të ulëta dhe një treg të lirë.

Ne besojmë tek puna dhe ka ardhur koha të veprojmë. Qytetarët nuk do ngelen më të papunë dhe kafeneve për t’iu ofruar rryshfet politikanëvë për një vend pune. Ne besojmë tek puna dhe ka ardhur koha të veprojmë’, tha Tabaku në fjalën e saj për mediat.


Më shumë