Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Tabaku nga shkolla “Hoxha Tahsin”: Kemi thyer një bastion të majtë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kadidatja për deputete e PD-së, Jorida Tabaku ka folur në një deklaratë për media nga shkolla “Hoxh Tahsim”, ku vijon procesi i numërimit.

Tabaku është shprehur se PD ka një rritje të votave dhe se për hërë të parë kryeson në atë njësi pas 12 vitesh.

“Jemi këtu në shkollën “Hoxha Tasim”, ku po vazhdon procesi i numërimit pa asnjë ndërprerje. PD, ku është numëruar më pak se gjysma e votimeve ka rikuperuar 2800 vota krahasuar me zgjedhjet e 2017. Koalicioni opozitar në këtë degë kryeson për herë të parë pas 12 vitesh.

Ne kemi thyer një bastjon të majtë. PD dhe LSI janë pothuajse 300 vota para. Trendi do vazhdoj të jetë i njëjë kemi një rritje me 40% . Të gjithë vëzhguesit janë në krye të detyrës që procesi të mbaroj sa më shpejt që Shqipëria të fitoj,” tha Tabaku.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img