Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Tabaku në Parlamentin Europian takon David McAllister, ja për se diskutuan

Shkruar nga Newsbomb
Tabaku në Parlamentin Europian takon David McAllister, ja për se

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka marrë pjesë sot në mbledhjen e zhvilluar për raportin për Shqipërinë në Parlamentin Europian.

Tabaku është takuar me kryetarin e Komisionit të Jashtëm të PE, David McAllister si dhe me anëtarët.

Në një postim në rrjetet sociale, deputetja demokrate thotë se detyrimet dhe angazhimet për fazën e re sapo kanë nisur dhe kërkojnë më shumë punë nga qeveria, por edhe mbikëqyrje nga parlamenti.

Postimi i Tabakut:

Ditë plot takime sot në Parlamentin Europian me kryetarin e Komisionit të Jashtëm David McAllister dhe anëtarë të Komisionit të Jashtëm.

Pata kënaqësinë e veçantë të isha pjesmarrëse në mbledhjen e zhvilluar për raportin për Shqipërinë!

Detyrimet dhe angazhimet tona sapo kanë nisur dhe faza e re kërkon më shumë punë nga qeveria dhe mbikqyrje nga Parlamenti!

Lufta ndaj korrupsionit, zgjedhjet e lira dhe të ndershme, liria e medias.

Të ndërtojmë Europën këtu!

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese