Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Tabaku denoncon nga Komisioni Veprimtarisë: Oligarkët rusë kanë marrë tituj strategjikë nga qeveria e Ramës

Lajme të ngjashëm

Është duke u zhvilluar momentalisht Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin.

Në këtë komision ka mbajtur fjalën deputetja e PD, Jorida Tabaku, e cila ka folur për çështjen e McGonigal, që ka shkaktuar kaq shumë zhurmë në vend.

Tabaku foli edhe për problemet aktuale me ligjin e Koncesioneve dhe PPP, teksa denoncoi qeverinë shqiptare se ka miratuar koncesione të kundërta me interesin tonë kombëtar.

“Ne kemi këto ditë për koncesione që qeveria shqiptare i ka dhuruar një oligarku rus apo kompanive ruse të lidhura ngushtësisht me qeverinë ruse. Madje kemi mësuar se si kompani nga oligarkët rus kanë marrë dhe titujt strategjikë nga qeveria Rama”, u shpreh Tabaku.

Më shumë