Hapësire reklamuese

Politikë

Tabaku denoncon nga Komisioni Veprimtarisë: Oligarkët rusë kanë marrë tituj strategjikë nga qeveria e Ramës

Shkruar nga Newsbomb
Tabaku denoncon nga Komisioni Veprimtarisë: Oligarkët rusë

Është duke u zhvilluar momentalisht Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin.

Në këtë komision ka mbajtur fjalën deputetja e PD, Jorida Tabaku, e cila ka folur për çështjen e McGonigal, që ka shkaktuar kaq shumë zhurmë në vend.

Tabaku foli edhe për problemet aktuale me ligjin e Koncesioneve dhe PPP, teksa denoncoi qeverinë shqiptare se ka miratuar koncesione të kundërta me interesin tonë kombëtar.

“Ne kemi këto ditë për koncesione që qeveria shqiptare i ka dhuruar një oligarku rus apo kompanive ruse të lidhura ngushtësisht me qeverinë ruse. Madje kemi mësuar se si kompani nga oligarkët rus kanë marrë dhe titujt strategjikë nga qeveria Rama”, u shpreh Tabaku.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese