Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

“Ta ndalojmë çmendurinë e së kaluarës”, Vuçiç: Duhet kompromis me Kosovën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç në një intervistë është shprehur se qëllimi i Serbisë është integrimi i Bashkimit Evropian.

“Ne kemi vendosur, qëllimi ynë është dhe mbetet BE”, tha Vuçiç, teksa tha se ata kanë një partner shumë të fortë siç është Kina.

Kur u pyet për dialogun Kosovë-Serbi, Vuçiç tha se neovijtet kompromis për këtë çështje.

“Vetëm në këtë mënyrë mund të ketë paqe të qëndrueshme. Serbia dhe unë duam paqe. Le ta ndalojmë çmendurinë e së kaluarës. Atëherë i gjithë rajoni mund të bëhet motor i rritjes së re për Evropën”, tha Vuçië ndër të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img