Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

“T’u lexosh fëmijëve është qejf dhe thelbësore”, zv.ministrja ironizon Bashën: Sidomos kur libri përputhet me moshën e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

27a60b190ce757d02a59487b403eebb6

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar ditën e sotme në rrjetet sociale një video ku shihet një baba që i lexon një libër djalit të tij të vogël.

Ai shkruan se “t’u lexosh fëmijëve është qejf dhe thelbësore”, ndërsa postimin e tij e ka ripostuar zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko.

“Patjetër. Sidomos kur libri përputhet me moshën e fëmijës”, shkruan zv.ministrja, e cila ironizon kryedemokratin Lulzim Basha për foton që ai publikoi disa ditë më parë.

Në foton e Bashës shihej kryedemokrati që i lexonte një libër vajzës së tij, por në rrjet shpërthyen talljet për shkak se libri që Basha po lexonte ishte për fëmijë shumë të vegjël, ndërsa vajza e tij është 10 vjeçe.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img