Hapësire reklamuese

Rajoni

Sytë e evropianëve nga Kosova, Albin Kurti takohet me Borell dhe Lajçak

Shkruar nga Newsbomb
Sytë e evropianëve nga Kosova, Albin Kurti takohet me Borell dhe
Kryeministri Albin Kurti është takuar me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe emisarin për dialogun, Miroslav Lajçak në margjinat e Forumit të Bratislavës. Sipas asaj që ka shkruar në Twitter, Kurti ka theksuar në këtë takim se dhuna ndaj Policisë, KFOR e gazetarëve në veri të Kosovës është e papranueshme. “Ritheksova se sulmet e milicisë serbe ndaj Policisë, KFOR-it dhe gazetarëve janë të papranueshme. Rruga përpara është e rrënjosur në demokraci, sundim të ligjit dhe zbatim të plotë dhe të shpejtë të Marrëveshjes Bazë”, ka shkruar ai. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot është në udhëtim njëditor në Forumin e Bratislavës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese