Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

“S’vjen dot në pushtet se të ka ardhur radha”, Erla Mëhilli: Nga 2013-a opozita ka qenë në rënie

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ekspertja e komunikimit, Erla Mëhilli komenton rezultatin në zgjedhje dhe humbjen e Partisë Demokratike, ku ka mbajtur për disa vite postin e zëdhënëses.

Mëhilli tha në emisionin “Opinion” se në zgjedhjet e 2021 nuk pati një votë “Rama ik”, por ndodhi e kundërta, mes Bashës dhe Ramës, shqiptarët zgjodhën Ramën.

Ajo tha se prej 2013-ës, opozita ka qenë e dobët dhe në rënie.

“Tani të jem e sinqertë ka fituar Rama nëse shifrat mbeten këto. Nuk ka një votë ‘Rama ik’, por vota që i thonë z. Basha se në pushtet nuk vjen dot se të ka ardhur radha, por duhet punë. Midis Ramës dhe opozitës zgjodhën Ramën. Ka pasur opozitë të dobët, që nga 2013 ka qenë në rënie”, u shpreh Mëhilli.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img