Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Surprizon moti! “Mirupafshim” ditët e nxehta, kjo e premte do të jetë nën ndikimin e…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dita e sotme pritet që të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Sipas meteorologëve gjatë kësaj të premte parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulë të karakterit lokal.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bredgetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Temperaturat parashikohet të pësojnë rënie në të dyja vlerat.

Në zonat malore temperaturat pritet që të shkojnë 16°C deri në 30°C, zonat e ulëta 17°C deri në 34°C. ndërsa në  zonat bregdetare 20°C deri në 33°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img