Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Surprizon Jozefina Topalli, zbulon qytetin ku do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

24fac2084a170577b00e72c3b7645a38

Ish-kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli ka zhvilluar një intervistë me gazetarin Besart Jacaj, ku ndër të tjera ka zbuluar dhe qytetin ku do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.

Të gjithë mendonin se do të ishte Shkodra, qyteti i saj, por Topalli ka besuar duke thënë se betejën do ta zhvillojë në kryeqytet.

Jacaj: Ku do të kandidojë Jozefina Topalli në zgjedhjet e 25 prillit?

Topalli: Kjo është gjëja më e parëndësishme, por unë betejën do ta bëj në Tiranë, por edhe në çdo qytet të vendit tonë. Dua të sqaroj një gjë, që në këtë betejë nuk hyj thjesht për të marrë një karrige parlamenti, sepse mund ta kisha siguruar edhe në variantin e mëparshëm që ju thatë. Unë e kam pasur këtë karrige për vite të tëra dhe nuk më jep, nuk më shton asgjë nga ajo që kam pasur. Unë i kam arritur të gjitha këto gjëra në jetën time politike. Beteja që po bëj nuk është për veten time. Në fakt është një sakrificë që kam ndërmarrë, por e bëj në emër të të gjithë atyre me të cilët kam punuar 20 vite rresht, edhe të atyre që ndoshta nuk i kam pasur përkrah, por që janë të zhgënjyer nga të tre kryetarët në këtë moment që ne po flasim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img