Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Surpriza në listën e LDK, mungon Isa Mustafa, ja ku renditet Avdullah Hoti dhe Behgjet Pacolli

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b493371a43e8c300c93c37300aae18ff

LDK ka publikuar listën për zgjedhjet në Kosovë dhe në 110 emrat e renditur nuk është Isa Mustafa.

Kandidati për kryeministër, Avdullah Hoti do kryesojë listën, kurse Behgjet Pacolli i cili është në një listë të përbashkët me të është vendosur i pesti.

Në 10-shen e dytë janë emra mjaft të njohur gjithashtu të LDK si Lumir Abdixhiku, Besian Mustafa dhe Armend Zemaj apo Vlora Dumoshi.

Lista e kandidatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Avdullah Hoti

Kujtim Shala

Hykmete Bajrami

Agim Veliu

Behgjet Pacolli

Lirije Kajtazi

Anton Quni

Arben Gashi

Ardita Dushi

Driton Selmanaj

Lumir Abdixhiku

Doruntine Maloku Kastrati

Besian Mustafa

Arban Abrashi

Besa Gaxherri

Ardian Shala

Armend Zemaj

Vlora Dumoshi

Frasher Demaj

Imet Rrahmani

Valentina Bunjaku Rexhepi

Ibrahim Makolli

Shkemb Manaj

Marigona Geci

Shkelzen Hajdini

Hatim Baxhaku

Rrezarta Krasniqi

Muharrem Svarqa

Ilir Ferati

Saranda Musliu

Fidan Rekaliu

Shkumbin Gashi

Vlora Limani Hajnuni

Islam Pacolli

Florian Dushi

Besart Dreshaj

Fetah Rudi

Sali Asllanaj

Ganimete Ismajli

Ekrem Hyseni

Faton Bislimi

Brikenda Kryeziu

Xhavit Uka

Jetlir Zyberaj

Mimoza Shahini

Hysni Gerguri

Fadil Gashi

Filloreta Berisha

Brahim Selimaj

Shefqet Shehu

Fatlume Jaha

Fahredin Spahija

Ali Topalli

Mirlinda Sopi-Krasniqi

Adnan Merovci

Feim Salihu

Mybera Mustafa

Visar Hoti

Jeton Biqkaj

Fatbardha Emini Halabaku

Fehmi Cena

Ibrahim Kryeziu

Ardita Rrahmani

Nuredin Ibishi

Avdi Pireva

Flutura Beka Kamberaj

Mirsad Sylejmani

Ilir Hasani

Kaltrine Demiri

Anton Berisha

Salih Morina

Lindita Bellaja

Adnan Lahu

Defrim Gashi

Zahide Gervalla

Flamur Sefaj

Bahtir Kastrati

Buleza Kuci

Ramiz Ramadani

Bexhet Xheladini

Rita Spahiu

Ajet Avdili

Shefki Gashi

Violete Osaj Tafilaj

Shefket Kolgeci

Zenun Shala

Aferdita Morina Biffar

Qendrim Selimi

Selajdin Fanaj

Alma Lama

Blerim Rexhbogaj

Valdet Hoxha

Qibrije Hoxha

Isa Shabani

Xhelal Krasniqi

Sabrije Drancolli

Nazmi Iberdemaj

Veton Gashi

Drenusha Zeka

Syle Hoxha

Shpetim Sojeva

Arlinda Uka

Fadil Halili

Ismail Kasumi

Sabedin Berisha

Ismet Mjaki

Hasan Qyqalla

Isa Podrimja

Ibrahim Syla

Fitim Havolli

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img