Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Surpriza e Ramës për presidentin turk, inagurohet në Laç “Sheshi Erdogan”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qyteti i Laçit tashmë ka një shesh që mban emrin e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Sheshi është inaguruar nga kryeministri Edi Rama dhe presidenti turk, pas ceremonisë së shpërndarjes së çelsave për banesat e reja te familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

albsig

spring

Sheshi ndodhet mes pallateve të reja të ndërtuara me financimin e qeverisë turke.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img