Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Supriza dhe spektakël në ndeshjet e sotme në Kupën e Botës, nesër dy kampionë zbresin në fushë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dita e tretë e Kupës së Botës dhuroi emocione të forta që në mëngjes me Arabinë Saudite që shokoi botën e futbollit duke mposhtur 1-2 Argjentinën favorite për fitimin e Botërorit. Dy ndeshjet e tjera, Danimarkë – Tunisi dhe Meksikë – Poloni përfunduan në barazim me rrjeta të parpekura por mbrëmja kishte rezervuar spektaklin e kampionëve aktual. Franca mposhti 4-1 Australinë duke konfirmuar edhe njëherë se jo më kot janë mbajtës të këtij trofeu.

Nesër “show” do të vazhdojë sërish me dy kampionë bote që zbresin në fushën e lojës. Në orën 11:00, Kroacia përballet me Marokun ndërsa në 14:00, kampionët e 2014-ës, Gjermania do të sfidojë Japoninë. Një tjetër kampione bote do të zbresë në fushë me Spanjën që përballet me Kosta Rikën në orën 17:00. Në mbrëmje, Belgjikë – Kanada do të mbyllë edhe ditën e katërt të kësaj Kupe Bote.

Më shumë
spot_img
spot_img