Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Superaksioni në Elbasan, gazetarja: Arsenali i armëve në pronësi të një personi që ka lidhje familjare me…

Lajme të ngjashëm

Një arsenal i madh armësh u gjet në qytetin e Elbasanit gjatë një aksioni të forcave speciale RENEA në 1 korrik.

Armët janë moderne, të modifikuara dhe varjojnë nga automatike te snajperat. Operacioni është mbajtur sekret, pasi hetimet vijojnë për zbulimin e grupit kriminal që dyshohet se i posedon dhe mund t’i ketë përdorur në një sërë ngjarjesh kriminale.

Sipas gazetares Klodiana Lala, armët e gjetura janë në pronësi të një personi, i cili ka lidhje familjare me një prokuror në Prokuorinë e Elbasanit.

“Magazina ku janë gjetur armët rezulton në pronësi të një personi me lidhje familjare me një prokuror, që ushtron detyrën në Prokurorinë e Elbasanit. Ajo që është për të diskutuar është se policia e ka mbajtur në fshehtësi të plotë këtë operacion”, tha gazetarja Lala për News24.

Më shumë