Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Super grabitje si në filma aksion, makinës në ecje i thyejnë xhamin dhe i marrin çantën, pastaj zhduken… (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c74b8de10762eaf1bbb7b41ee0d8df28

Video që shihni më poshtë është reale dhe jo pjesë nga ndonjë film aksion që mund të xhirohet në Hollywood. Në San Francisko ka ndodhur një supër grabitje, e filmuar nga kamerat e një makine.

Në fillim shfaqet një mjet “Honda” që ndalet pas një tjetër makine, e cila ishte ende në lëvizje. Por kur kjo e fundit ngadalëson shpejtësinë, nga makina tjetër tip “Honda” del një burrë i cili me shpejtësi thyen xhamin e bagazhit dhe merr një çantë.

E gjitha zhvillohet brenda 7 sekondave, ndërsa personat që ishin brenda makinës së grabitur dalin menjëherë nga mjeti të habitur dhe të tronditur. Hajduti u largua menjëherë nga vendi dhe ata nuk patën mundësi të reagonin.

Mediat amerikane shkruajnë se brenda çantës kishte pajisje për kamera dhe dronë, të cilat kapnin vlerën e 7 mijë dollarëve, sipas pronarëve që ranë pre e grabitjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img