Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Super-aksioni, Haki Çako mbërrin natën vonë në Portin e Durrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

850b1030ce9515cdc7c3834a82c2d441

Sekuestrimi i 30 kg heroine ka dërguar gjatë mbrëmjes së sotme Drejtorin e Policisë së Shtetit, Haki Çakon, Zëvendës Drejtorin e Policisë së Shtetit, Rebani Jaupi dhe Drejtorin e Përgjithshëm për Kufirin Genc Merepeza, në Portin e Durrësit.

Çako është pritur në Port nga Drejtori i Policisë  Kufitare Durrës Boke Bodini dhe Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë së Qarkut Perlat Çullhaj.

Gjithashtu në Port ishte i pranishëm Koloneli i GdF i Nuklit Detar në Durrës Luca De Paolis.

Çako ka falenderuar punonjësit e Policisë Kufitare dhe te Antidroges  si dhe punonjësit e  Kompanise konçensionare amerikane S2 Albania te Skanimit  për bashkëpunimin mjaft të mirë  në drejtim të evidentimit dhe goditjes së trafikut të lëndëve narkotike.

Çako inkurajoi punonjësit e Policisë duke u ofruar mbështetjen e tij dhe të Ministrit të Punëve të Brendshme për të luftuar pa kompromis trafiqet e paligjshme e në veçanti trafikun e lendëve narkotike.

Kapja e 30 kg Heroinë është një sukses i padiskutueshëm i Policisë së Shtetit, por dhe rezultatet e deritanishme  në Port janë  një tregues i qartë i vendosmërisë dhe seriozitetit të Policisë së Shtetit në këtë drejtim

Çako ka theksuar se po sot është finalizuar një tjetër operacion ndërkombëtar në bashkëpunim me GdF Italiane.

Operacionet e përbashkëta kanë dhënë rezultatet e dëshiruara ku është rritur besimi i Policisë së Shtetit tek partnerët.

Lexo edhe: Sekuestrohet 30 kile heroinë në Portin e Durrësit, arrestohet 45-vjeçari

15409470_10155457972588765_887426473_o.jpg

15398846_10155457973013765_1285179986_o.jpg

15491875_10155457972218765_561976219_o.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img