Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Super-aksion i policisë hollandeze, sekuestrohen 300 kg kokainë, dy shqiptarë në pranga

spot_img

Lajme të ngjashëm

a7f9bc00b8daee5de4802eaaa1e3e850

Policia hollandeze ka realizuar me sukses një operacion ku janë sekuestruar më shumë se 300 kilogram kokainë.

Aksioni i policisë është zhvilluar sot në portin e Roterdamit dhe në pranga kanë rënë 10 persona, dy prej të cilëve janë shqiptarë. Mediat e këtij vendi nuk bëjnë të ditur identitetin e të arrestuarve, por konfirmohet shtetësia shqiptare e dy prej tyre.

Në portin më të madh të Europës janë kontrolluar 150 kontenierë nga qentë anti-drogë, pasi janë vërejtur disa persona që mbanin nën survejim kontenierët e mbushur me perime.

Pas aksionit rezultoi se brenda tyre ishte fshehur droga që arrin vlerën e më shumë se 20 milionë eurove.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img