Sulmohet zyra e agjencisë 'Save the Children', një i vdekur

Publikuar tek: bota, më 15:23 24-01-2018 Sulmohet zyra e agjencisë 'Save the Children', një i vdekur

Zyra e agjencisë “Save the Children” në Afganistan është sulmuar nga disa persona të armatosur, ku si pasojë ka vdekur një person dhe janë plagosur 14 të tjerë. 

Mësohet se grupi i armatosur fillimisht ka shpërthyer një makinë në hyrje të zyrës dhe më pas kanë vijuar sulmin brenda agjencisë.

 

Ende nuk bëhet e ditur se kush janë personat që shkaktuan sulmin, edhe pse dyshohet për një sulm terrorit.

Vitet e fundit provinca Nangarhar është kthyer në epiqëndrën e sulmeve terroriste nga shteti islamik dhe jo vetëm.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaos në Paris, lumi Sena del nga shtrati dhe përmbyt gjithçka i del para, mbyllet katedralja e Notre-Damit
Forumi i Davos 'përplas' Merkel me Trump: Të mësojmë nga historia »
Article Logic
Execution time: 0.011569976806641
array(1) { ["section"]=> string(63) "sulmohet-zyra-e-agjencise-save-the-children-nje-i-vdekur-107764" }