Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Sulmohet Ukraina, 10 të vdekur nga sulmi me bombë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritet ushtarake ukrainase në Kiev, kanë informuar se ka ndodhur një sulm me raketa në qytetin bregdetar të Mariupolit që nga qeveria ukrainase. Sipas njoftimeve të qeverisë së Kievit, nga ky shpërthim kanë mbetur të vdekur të paktën 10 persona.

Mësohet se sulmi me bomba eshtë kryer nga rebelët prorusë. Raketat kanë goditur  godinën e Bashkisë së qytetit port, Mariupol. Ky sulm vjen vjen një ditë pasi rebelët prorusë refuzuan marrëveshjen e paqes me qeverinë ukrainase dhe paralajmëruan sulme të reja kundër ushtrisë qeveritare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img