Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Sulmohet resorti i famshëm me turistë të huaj, viktima, të plagosur dhe pengje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të shtëna me armë dhe shpërthime janë dëghuar në një resort të famshëm në Mali, të frekuentuar kryesisht nga turistë të huaj gjatë findjavës.

Një zyrtar vendas ka thënë se sulmi dyshohet të jetë xhihadist dhe ka shkaktuar viktima e të plagosur por nuk ka dhënë një shifër.

Sulmi ka ndodhur në resortin Campement de Kangaba, ku gjatë kësaj fundjave ndodheshin zyrtarë të Kombeve të Bashkuara dhe trupa të misionit ushtarak francez.

Më shumë

spot_img