Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Sulmohet piktura e Mona Lisës në Muzeun e Luvrit në Paris, burri e gjuan papritur me tortë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Muzeun e Luvrit në Paris.

Piktura e ‘Mona Lisës’ është sulmuar nga një person, i cili ka hedhur një copë torte mbi të, por vepra e Leonardo da Vinçit, nuk u dëmtua pasi kishte një xham mbrojtës.

Sipas medieve të huaja, autori mbante një paruke dhe ishte ulur në një karrige me rrota, por në një moment ai u ngrit dhe e sulmoi papritur pikturën.

Punonjësit e sigurimit reaguan menjëherë, duke e nxjerrë jashtë burrin dhe më pas pastruan pikturën nga torta e hedhur prej burrit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img