Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Sulmohet Newsbomb.al, ja kush përpiqet ta hakojë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjencia online Newsbomb.al, përreth tre orë paraditen e sotme ka qenë jashtë funksionit. Kjo pasi website ynë ra pre e një sulmi nga një “IP” që sipas kërkimeve të skuadrës tonë të IT, rezultoi të jetë nga Shqipëria.

Bëhet fjalë për këtë adresë IP :79.106.109.189. Pas një sërë verifikimesh Newsbomb.al indentifikoi edhe përdoruesin e saj dhe në rast të një sulmi të përsëritur do ta bëjë shumë shpejt publik edhe për lexuesit.

Njoftojmë të gjithë lexuesit dhe ndjekësit tanë besnikë se, aktualisht website ynë është duke funksionuar normalisht dhe është nën kontroll të plotë.

Më shumë

spot_img