Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Sulmohet me raketa pallati presidencial gjatë faljes së Bajramit, besimtarët myslimanë nuk e ndërpresin namazin (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë orëve të para të mëngjesit disa raketa kanë “fluturuar” mbi kokat e besimtarëve të cilët po falnin namazin e Kurban Bajramit.

Sipas mediave të huaja mësohet se raketat kanë rënë afër pallatit presidencial në Kabul gjatë kohës së faljes së namazit.

Në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti, Ashraf Ghani. Nga videot e publikuara të rrjet shihet momomenti kur raketat po shpërthenin, por pavarësisht shpërthimeve afër vendit ku po mbahej ceremonia, pjesëmarrësit nuk e ndërprenë namazin.

Kujtojmë se pasiguria është shtuar javët e fundit në Afganistan, pas tërheqjes së trupave të amerikane dhe aleatëve.

Më shumë


spot_img

spot_img