Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Sulmohet Kisha në Sinai, vetëm tre ditë pas masakrës në Xhami me mbi 300 të vdekur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një kishë ortodokse raportohet të jetë sulmuar nga militantët në Veri të Sinait, qyteti egjiptian që u trondit nga sulmi i terroristëve të ISIS me të paktën 305 të vdekur.

Mediat vendase raportojnë për të shtëna me armë por është e paqartë nëse ka viktima. Kisha Koptike Ortodokse ndodhet në Arish, në Veri të Sinait dhe është sulmuar edhe më parë. Të krishterët në Al-Arish u detyruan të braktisin qytetin më herët këtë vit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img