Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Sulmohet baza e OKB-së në Mali, disa viktima dhe persona të marrë peng

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Baza e paqëruajtësve të OKB-së në qytetin Timbuktu në Mali, është sulmuar ditën e sotme nga disa grupe militante.

Mediat nderkombëtare kanë raporturar se sulmi i terroristëve ka shkaktuar një numër ende të papërcaktuar viktimash, ndërsa disa persona janë marrë peng.

Asnjë organizatë deri tani, nuk ka marrë përsipër sulmin në bazën e paqeruajtësve të OKB-së, ndërsa raportohet se nuk është hera e parë që sulmohet kjo bazë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img