Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Sulmi terrorist në maternitet, shkon në 24 numri i viktimave

spot_img

Lajme të ngjashëm

00269263124985953fdff57d2b9bedaf

Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë tronditi Kabulin në Afganistan.

Numri i personave që humbën jetën nga një sulm i terroristëve në një maternitet ka shkuar në 24. Në mesin e viktimave kanë humbur jetën foshnje të porsalindura, nëna dhe infermiere.

Ditën e djeshme u shënua edhe një sulnm tjetër në një funeral në provincën Nangarhar, ku mbetën të vrarë së paku 32 persona raporton BBC.

Presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani, urdhëroi rifillimin e operacioneve ushtarake kundër talibanëve dhe grupeve të tjera militante.

Më shumë

spot_img