Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Sulmi terrorist në Barcelonë, Ambasada shqiptare në Spanjë jep lajmin e rëndësishëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas sulmit terrorist në Barcelonë ku kanë mbetur të vdekur 13 persona e dhjetëra të plagosur për shkak se një furgon përplasi turmën e njerëzve në sheshin ‘Katalunja’ ka reaguar Ambasada shqiptare në Spanjë.

Ambasdada lajmëron se gjatë sulmit tërrorist nuk ka shqiptarë të lënduar. Ndërkaq u ka bërë thirrje të gjithë shtetasve shqiptarë që të shmangin vendin e aktit terrorist dhe të ndjekin udhëzimet e autoriteteve lokale.

Ambasada në Madrid u ka bërë thirrje të gjithë shtetasve të shmangin kalimin nga sheshin ‘Katalunja’.  Çdo orë që kalon shihet se viktimat po rriten, aktualisht numri ka shkuar në 13.

Më shumë


spot_img

spot_img