Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Sulmi në qendrën tregtare në Ukrainë, rritet numri i viktimave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Numri i të vdekurve nga sulmi me raketa ruse në një qendër të mbushur me njerëz në qytetin qendror të Kremenchuk është rritur në 18.

Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë këtë mëngjes ndërsa punëtorët çmontojnë strukturat e dëmtuara të ndërtesave për të kërkuar ata që mund të mbeten ende të bllokuar.

albsig

Shërbimet e urgjencës shtetërore të Ukrainës dhanë një përditësim rreth orës 7 të mëngjesit me orën lokale, duke konfirmuar se 18 persona vdiqën në sulm, duke përfshirë një person që iu nënshtrua plagëve të marra në spital.

59 persona të tjerë kërkuan ndihmë mjekësore dhe 25 u pranuan në kujdesin intensiv në një spital në Kremenchuk.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img