Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sulmi ndaj zyrave të partive në Fier, flet përfaqësuesi i PS-së: Dëshmia se këto forca politike kërkojnë destabilizim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7197f6196045c35104e7b6acc03b8a06

Bashkëkryetari i shtabit të Partisë socialiste në lagjen “1 Maji” në Fier, Aljosha Doko ka dhënë një deklaratë për mediat, pasi dy zyrat e partive politike u sulmuan me gurë.

Ai ka thënë se në qytetin e Fierit kjo gjë nuk ka ndodhur asnjëherë më parë. Më tej, Doko u shpreh se kjo është një dëshmi e qartë se asaj se çfarë ofrojnë forcat e tjera politike.

‘Dëshmi e qartë e asaj se çfarë ofrojnë këto forca. Qyteti i Fierit kërkon paqe sinqeritet dhe bashkëpunim ne jemi qytetar dhe kërkojmë që të afrohemi drejt Europës. PS është parti që kërkon presporitet dhe zhvillim, ne jemi popull ku duhet të votojmë me qetësi dhe të afrojmë tolerancën. Kjo që ka ndodhur sot tregon se këto forca kërkojnë destabilizim, ne nuk i vendosim dot emra se kush forca atë e zbaton ligji dhe e zgjidh ligji. Por që nuk ka ndodhur në qytetin e Fierit të goditen shtabet. Kjo është një lojë e atyre që kërkojnë të çorodisin dhe të shkëpusin vëmendje. Nuk na vjen fare mirë që shtabet elektorale goditen.’- tha Doko.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img