Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Sulmi ndaj Sali Berishës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri dhe kryetari aktual i PD, Sali Berisha u qëllua me grusht në nisje të protestës së djeshme, pak pasi kishte dalë nga selia dhe po shkonte drejt Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”. Aty ishte vendosur podiumi dhe Berisha bashkë me Metën po i bashkoheshin turmës.

Mirëpo, një person i identifikuar si Gert Shehu ka kaluar lehtësisht truprojat dhe ka qëlluar në fytyrë Sali Berishën. Ish-kryeministri u mbajt nga personat e tjerë që e rrethonin, ndërkohë që kishte hemorragji në hundë dhe pjesën e faqes.

Më shumë


spot_img
spot_img