Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Sulmi ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan, policia sqaron ngjarjen: Një i dehur theu xhamat, u shoqërua në komisariat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e0cb5ab48b934b0e84e9b32e68f679ff

Pas sulmit ndaj qendrës shëndetësore në Elbasan, ku u thyen xhamat, ka reaguar edhe policia e shtetit.

Sipas policisë, autori ka qenë një person i dehur që ka qëlluar me gurë xhamat e shkollës dhe është arrestuar.

“Nje person ne gjendje te dehur ka gjuajtur  me gure ku jane thyer xhamat e nje shkolle dhe eshte shoqeruar ne komisariat, ne momentin qe do perfundojne veprimet proceduriale patjeter qe do kete nje njoftim per shtyp”, thuhet në njoftimin e policisë.

Për këtë ngjarje ka reaguar dhe socialisti Taulant Balla, i cili akuzon kreun e PD Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI Monika Kryemadhi, se me thirrjet e tyre kanë motivuar këta njerëz të papërgjegjshëm që sulmojnë qendrat shëndetësore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img