Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Sulmi ndaj Hotel Volorekës, shtyhet seanca për 3 të arrestuarit, shkak mungesa e prokurorëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

c80bd403a73f28a8a568e399eb6095d5

Shtyhet seanca gjyqësore për 3 të arrestuarit si autorë të dyshuar të sulmit ndaj hotel Volorekës në Pogradec.

Gjyqi është shtyrë për Ervin Kalanë, Meard Berberin dhe Anterio Kaloshin.

Shkak për shtyrjen e seancës është bërë mungesa e prokurorëve. Seanca e rradhës do të mbahet më 18 shtator.

Kaloshi gjithashtu akuzohet se është i përfshirë në masakrën e Lushnjes së bashku me Laert Haxhiun dhe Orges Bilbilin, ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha.

Për sulmin e ndodhur ndaj hotel “Volorekës” në Pogradec janë arrestuar 7 persona, ku organizatorët e këtij sulmi kanë qenë Ilir dhe Meard Berberi, dy persona me precedent të theksuar kriminal në fushën e krimeve kundër jetës dhe pronës.

Më shumë

spot_img