Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës, thirrja e Elvis Naçit: Në këto ditë Ramazani, të mbizotërojë paqja dhe qetësia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Elvis Naçi ka reaguar për plagosjen e 5 besimtarëve myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha” ditën e sotme tek rruga e Kavajës në Tiranë.

Përmes një postimi në Facebook, ai bën thirrje për mbizotërimin e qetësisë dhe paqes në këto ditë Ramazani. Elvis Naçi më tej uron shërim të shpejtë për 5 të plagosurit, të cilët u sulmuan sot brenda xhamisë në Tiranë.

“Lusim Zotin e Madherishem t’ju jape sherim të shpejtë vëllezërve tanë që u sulmuan dhe u plagosen brenda Xhamise Dine Hoxha Tirane, ne kete Ramazan te begate duhet t’i marrim gjerat me qetesi ku paqja dhe falja të mbizoterojë! Amin”, shkruan Elvis Naçi.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img