Tirana
broken clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
3.6kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
13 °
Mër
16 °
Enj
18 °
Pre
12 °
E hënë, 19 Prill, 2021
spot_img

Sulmi me makinë në Kapitol, ndërron jetë në spital një oficer policie, vdes edhe autori i sulmit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një oficer policie ka humbur jetën në spital pasi u përplas me makinë në afërsi të ndërtesës së Kapitol.

Gjithashtu edhe autori i dyshuar ka ndërruar jetë, pasi policia qëlloi në drejtim të tij pas sulm it, ndërkohë që një oficer tjetër ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Sipas zyrtarëve të policisë, autori i përplasi dy oficerët me makinën e tij rreth orës 13:30, ndërsa më pas doli nga makina me thikë në dorë, por u qëllua për vdekje nga policia.

Edhe pse u mendua se kjo ngjarje kishte lidhje me një sulm terrorist, autoritete kanë mohuar gjithçka, ndërkohë që ndërtesa e Kapitol qëndron e mbyllur dhe asnjë s’mund të futet apo të dalë prej saj.

Kryetarja e Dhomës së Parë Nancy Pelosi ka urdhëruar që flamujt të ulen në gjysmë shtizë në nder të efektivit që humbi jetën.


Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img