Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Sulmi ekstrem në xhaminë e Tiranës, Gledis Nano mbërrin në vendngjarje. Agresori do merret në pyetje nga antiterrori

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Antiterrorit Gledis Nano ka mbërritur rreth 90 minuta pas sulmit me thikë në vendngjarje, atje ku ndodhi akti ekstrem me 5 të plagosur.

Rudolf Nikolli është autori i sulmit, i cili nuk dihet nëse është për shkaqe mendore të tij, apo ka motive të urrejtjes fetare.

Krimi po hetohet nga antiterrori për shkak të vendit ku ndodhi, një objekt kulti dhe në ditë të shenjta për besimtarët myslimanë që kanë hyrë prej 1 jave në muajin e Ramazanit.

Ndërkohë që Nikolli rezulton me precedentë penalë dhe ishte në kërkim nga policia pas një plagosje të ndodhur më 11 mars tek terminali i autobusëve dhe më herë për dhunë në familje.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img