Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Sulmi brenda në “Bataclan”, njerëzit nuk e kuptuan se çfarë po ndodhte (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kujdes, pamje shqetësuese

Nuk kanë të ndalur video që publikohen në rrjete të ndryshme sociale dhe mediat franceze, ku tregohen momentet gjatë sulmeve terroriste apo pas tyre.

Kjo video është xhiruar pak sekonda përpara se brenda sallës së “Bataclan” të niste terrori dhe më pas aty dëgjohen krismat e armës që tashmë kishte filluar të zbrazej mbi njerëzit. Fillimit, të prinishmit në sallë nuk e kanë kuptuar se për çfarë bëhet fjalë, por në video shihet qartësisht reagimi i kitaristit që po performonte në ato momente.

Personi në skenë ndërpret menjëherë muzikën duke larguar kitaren, por vazhdon të qendroj edhe disa sekonda pa lëvizur. Edhe dëshmitë e parë që erdhën mbrëmjen e 13 nëntorit, tregonin se njerëzit në sallë e kuptuan se po sulmoheshin në momentin kur nga skena po largoheshin me shpejtësi interpretuesit.

Lexo edhe:

Video shokuese që tregon situatën pak pas sulmit në “Bataclan”

Publikohet video që tregon momentin e përplasjes së policisë me terroristët në “Bataclan”

[iframe width=”560″ height=”360″ src=”http://www.liveleak.com/ll_embed?f=51431b01457c” frameborder=”0″ allowfullscreen ]

Më shumë

spot_img