Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Sulmi/ Ambasadori shqiptar në Paris, Tola: Deri më tani, asnjë shqiptar i përfshirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, Glevin Dervishi ka deklaruar se deri më tani ky institucion nuk ka informacion nëse ka shtetas shqiptarë të përfshirë në ngjarjet që kanë tronditur Parisin mbrëmjen e sotme.

Në një prononcim për “Ora News”, Dervishi është shprehur se Shqipëria ndodhet në gatishmëri dhe do të informojë publikun për çfarëdo informacioni që do të marrë.

Për momentin nuk dihet nëse ka shqiptarë të përfshirë në sulmet në Francë. Informacionet që vijnë nga Ambasada janë të paktë për shkak se është ende herët. Ne jemi në gatishmëri dhe do të përcjellim çdo informacion për shqiptarët”, u shpreh zëdhënësi i MPJ-së shqiptare.

Lexo edhe: Sulmi terrorist në Francë

Më shumë

spot_img