Hapësire reklamuese

Bota

Sulmi ajror në Gaza, vritet financuesi kryesor i Hamasit 

Shkruar nga Newsbomb
Sulmi ajror në Gaza, vritet financuesi kryesor i Hamasit 

Subhi Ferwana, i cili ndihmoi në transferimin e dhjetëra miliona dollarëve për të përfituar organizata terroriste Hamas, u vra së fundmi në një sulm ajror në Gaza.

Lajmin e kanë bërë me dije Forcat e Mbrojtjes të Izraelit, ku njofton se vrasja e Ferwana bëri që Hamasi të humbë financierin e saj.

Sipas deklaratës së IDF, Ferëana dhe vëllai i tij transferuan sasi të mëdha fondesh në Hamas, të cilat u përdorën për terroristët' pagat dhe ngritja e pajisjeve ushtarake, ndër të tjera. Ata e bënë këtë duke i derdhur paratë përmes kompanisë së tyre, Hamsat.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese