Sulmet me bombë në Damask, mbi 47 të vdekur dhe 110 civilë të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:20 31-01-2016 Sulmet me bombë në Damask, mbi 47 të vdekur dhe 110 civilë të plagosur Foto nga vendngjarja

Të paktën 47 persona kanë humbur jetën gjatë sulmimit e terroristëve në Damask të Sirisë, ndërsa më shumë se 110 civilë janë të plagosur.

Sipas agjensisë së lajmeve “SANA” sulmet me bombë janë kryer në tre pika të ndryshme. Shpërthimi i parë ndodhi në zonën afër xhamisë “Sayeda Zeinab” ku ishte parkuar një automjet i mbushur me eksplozivë.

Ndërsa më vonë dy kamikazë të tjerë janë hehdur në erë në zonën afër sulmit të parë parë, duke vrarë të paktën 47 persona dhe plagosur me shumë se 110 të tjerë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident rrugor me 21 të vdekur në Kairo, shkak mjegulla dhe shpejtësia e lartë
Terroristët e Boko Haram vrasin 65 persona në Nigeri »
Article Logic
Execution time: 0.011784791946411
array(1) { ["section"]=> string(75) "sulmet-me-bombe-ne-damask-mbi-47-te-vdekur-dhe-110-civile-te-plagosur-31404" }