Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Sulmet me 27 të vdekur në SHBA, reagon i tronditur Meta: Lutjet e mia për familjet e viktimave

spot_img

Lajme të ngjashëm

1d7fcea5e6b433e55ffda301a81c7351

Presidenti Ilir Meta ka reaguar para pak minutash për sulmet me armë në El Paso dhe Ohio të SHBA-vë, ku mbetën të vdekur më shumë se 27 persona.

Meta shprehet shumë i tronditur nga këto lajme, ndërkohë që deklaron se do të lutet për familjet e viktimave.

“Shumë i #trishtuar dhe i #tronditur nga humbjet e #jetëve#pafajshme#ElPaso dhe #Ohio. #Lutjet dhe #mendimet e mia për #familjet e viktimave. #Solidaritet me #kombin e madh #amerikan“, shkruan Kreu i Shtetit në Twitter.

Kujtojmë se nga të shtënat me armë në mëngjesin e sotëm në Ohio mbetën të paktën 7 viktima, ndërs anga sulmi i djeshëm në një qendër tregtare në qytetin El Paso të Teksasit u shënuan 20 viktima, si dhe mbi 22 të tjerë u plagosën, mes të cilëve edhe katër foshnje disa muajshe.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img