Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Sulmet masive s’kanë të ndalur në SHBA, një person qëllon me armë të rinjtë në një lokal, humbin jetën 3 persona dhe plagosen 15 të tjerë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër tjetër sulm me armë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Filadelfia, ku kanë humbur jetën 3 persona dhe janë plagosur 15 të tjerë.

Mediet e huaja bëjnë me dije se një person i armatosur hapi zjarr në një zonë, ku ishin mbledhur disa qytetarë dhe po argëtoheshin për fundjavë.

Dy nga viktimat janë identifikuar si një grua 25-vjeçare dhe një burrë 22-vjeçar. I dyshuari është në mesin e të plagosurve dhe po trajtohet në një spital lokal për një lëndim jashtë rrezikut për jetën. 

Një burim policor i tha  “ABC Philadelphia” se kur oficerët mbërritën në vendngjarje panë autorin teksa qëllonte mbi turmën.

Më shumë
spot_img
spot_img