Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Sulme me thikë në një autobus në Izrael, plagosen 10 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në kryeqytetin izraelit, Tel Aviv, ku një person ka goditur me thike 10 udhëtar në një autobus.

Policia e Izraelit është duke trajtuar ngjarjen si një sulm terrorist dhe i dyshuari është një 23 vjeçar palestinez nga Bregu Perëndimor.

Katër prej personave të plagosur ndodhen në gjendje të rëndë ndërkohë që pjesa tjetër kanë dëmtime më të lehta.

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka akuzuar autoritetet palestineze dhe liderin e tyre Mahmoud Abbas, për sulmin ndaj pasagjerëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img