Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sulm terrorist në Suedi, i riu qëllon me thikë 8 persona, policia plagos agresorin   

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e6115907bc8d417bb7ede177e522eb3

Tetë persona janë plagosur si pasojë e një sulmi të dyshuar terrorist në Suedi. Mediet e huaja raportojnë se një 20-vjeçar sulmoi me thikë një grup njerëzish në Vetlanda.

Pas kësaj ngjarje, agresori u qëllua në këmbë nga policia dhe u dërgua në spital. Ndërkohë, disa prej të plagosurve ndodhen në spital në gjendje të rëndë.

Fillimisht policia tha se po hetonte ngjarjen si një tentativë vrasjeje. Por autoritetet e cilësojnë si një sulm terrorist, por ende nuk dihen motivet dhe shkaqet që e çuan të riun të ndërmarrë këtë hap ekstrem.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img