Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Sulm terrorist në marternitet/ 11 të vrarë dhe 15 të plagosur, mes tyre dy foshnje të porsalindura

spot_img

Lajme të ngjashëm

390407d6835ca3417f06e6f12e2ee3ca

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kabul, Afganistan.

Një sulm terrorist  është bërë në një marternitet, ku kanë humbur jetën 11 persona duke përfshirë dy foshnje të porsalindura, nëna dhe infermiere, ndërsa 15 persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas CNN, tre persona të armatosur kanë hyrë në ambientet e shtëpisë së lindjes duke hapur zjarr e duke lëshuar granata.

Muajt e fundit celula të ISIS-it janë riaktivizuar në kryeqytetin afgan duke ndërmarrë një sërë sulmesh, si ndaj Talibanit, edhe ndaj forcave qeveritare.

96377804_257291055470169_2969328096810893312_n.jpg

Më shumë

spot_img