Sulm terrorist në Manchester, reagon gazetari shqiptar: Po të mbash trushpëlarë në Britani ndodhin këto shpërthime!

Publikuar tek: aktualitet, më 10:17 23-05-2017 Sulm terrorist në Manchester, reagon gazetari shqiptar: Po të mbash trushpëlarë në Britani ndodhin këto shpërthime!

Një sulm terrorist mori jetën e 22 personave duke lënë të plagosur mbi 60 të tjerë mbrëmjen e djeshme në Manchester.

Pas këtij sulmi tragjik ka reaguar gazetari Helidon Tahiraj, i cili shprehet se “Po te mbash trushpëlarë në Britani, se vendeve nga vijnë ju merr naftën dhe shqiptarëve dhe evropianëve të tjerë lindorë që janë me breza tolerante fetare, ju bën naftën, detyrimisht do ndodhin këto shpërthime”. 

Më tej gazetari shpreh ngushëllimet për personat që humbën jetën tragjikisht. “Gjynah për ata njerez të gjorë që ikën nga kjo jetë...”, shprehet Tahiraj. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parkoi mjetin gabim, humb jetën shoferi në periferi të Tiranës
Ishte i shpallur në kërkim, vetëdorëzohet në polici ish-shefi i rendit (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.020149946212769
array(1) { ["section"]=> string(119) "sulm-terrorist-ne-manchester-reagon-gazetari-shqiptar-po-te-mbash-trushperlare-ne-britani-ndodhin-keto-shperthime-79642" }