Sulm terrorist me substancë kimike në Aeroportin e Londrës, një i arrestuar

Publikuar tek: bota, më 15:04 24-10-2016 Sulm terrorist me substancë kimike në Aeroportin e Londrës, një i arrestuar

Detaje shokuese kanë dalë pas hetimeve të ngjarjes që çoi në evakuuimin e Aeroportit të Londrës mbrëmjen e së premtes.

Autoritetet britanike kanë njoftuar se një person është arrestuar me akuzat e terrorizmit pasi ka tentuar të përhapë në terminalin e Aeroportit një substancë kimike helmuese, raporton Newsbomb.al.

Rreth 500 pasagjerë dhe punonjës u evakuuan të premten nga aeroporti pasi dhjetëra prej tyre shfaqën probleme me frymëmarrjen. Dy pasagjerë u dërguan në spital në gjendje më të rëndë.

Autori i sulmit është një 25-vjeçar, identiteti i të cilit nuk është bërë publik. Hetuesit besojnë se gazi që u përhap në aeroport është klorobenziliden malinontril, i njour ndryshe si gaz lotësjellës.

Scrhadfjhjkasdfasdjkuyffshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është pylli më i magjishëm në botë (Video)
Samsung ka një ofertë interesante për ata që disponojnë Note7 defektoz »
Article Logic
Execution time: 0.01175594329834
array(1) { ["section"]=> string(80) "sulm-terrorist-me-substance-kimike-ne-aeroportin-e-londres-nje-i-arrestuar-57240" }