Sulm në një burg në Kongo, arratisen 935 të burgosur

Publikuar tek: bota, më 13:42 12-06-2017 Sulm në një burg në Kongo, arratisen 935 të burgosur

Të paktën tetë roje janë vrarë në një sulm të armatosur në burgun Kangbayi, në lindje të Republikës Demokratike të Kongos, ndërsa klanë mundur të arratisen nga qelitë 935 të burgosur.

Zyrtari i policisë Dany Kisung për se një grup personash të armatosur dje kanë kryer një sulm ndaj burgut në Beni, të provincës Kivu Veriore.

"Sulmuesit kanë vrarë tetë roje dhe kanë mundësuar arratisjen masive të të burgosurve. Të paktën 935 të burgosur janë arratisur, kurse ushtria dhe policia janë vënë në ndjekje të sulmueseve dhe të burgosurve të arratisur", tha Kisung.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Befason Donald Trump, çfarë bëri në dasmën e çiftit në New Jersey
Zbulohet bomba shpërthyesë që kërcënon Londrën, mund të plasë në çdo moment (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0093522071838379
array(1) { ["section"]=> string(57) "sulm-ne-nje-burg-ne-kongo-arratisen-935-te-burgosur-82166" }